26 marca 2017 r. – Marie Fajtova - sopran solistka Opery Narodowej w Pradze

26 marca 2017 roku gościliśmy w „Spotkaniu z Artystą” Marie Faytovą- sopran, solistkę Opery Narodowej w Pradze, która przyjechała do Krakowa specjalnie na jeden dzień by wziąć udział w naszym programie.

 

W programie wystąpili również Piotr Gładki – skrzypek, który przyjechał do nas z Wiednia wraz prof. Stanisławem Pasierskim- kontrabasistą. Rozmowę z artystką tłumaczył– Adam Zdunikowski – tenor, który nauczył się języka czeskiego kiedy pracował w  Operze Narodowej w Pradze.

 

 

Karnawałowe spotkanie z Bożeną Zawiślak- Dolny

W przepięknej Auli Florianka dzięki gościnności Akademii Muzycznej  8 stycznia 2017 roku miało miejsce niezwykle piękne wydarzenie – gościliśmy od dawna wyczekiwaną w naszym programie Bożenę Zawiślak – Dolny. Ta znakomita śpiewaczka o której mówiono, że jest uśmiechniętym wulkanem energii, przez wiele lat była mezzosopranowym filarem Opery Krakowskiej. Jej kreacje zawsze przyjmowane były z pełnym uznaniem przez publiczność i krytyków. Jednak najbardziej zrosła się z jej nazwiskiem partia tytułowej Carmen w operze Bizeta. 
 
 

21 maja 2017 r. – Katerina Hebelkowa – mezzosopran solistka Opery Narodowej w Pradze.

Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Opery Krakowskiej ARIA wraz z Akademią Muzyczną w Krakowie zorganizował  "Spotkanie z Artystą", którego gościem była Katerina Hebelkowa - mezzosopran solistka Opery Narodowej w Pradze. Spotkanie odbyło się dnia 21 maja 2017 roku w auli "Florianka" Akademii Muzycznej w Krakowie, o godz. 16:00. Relacja ze spotkania już wkrótce. 

 

 

Spotkanie z Andrzejem Biegunem

18 grudnia 2016 roku, na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia odbyło się „Spotkanie z Artystą”, którego gościem był doskonale znany krakowskiej publiczności, związany od wielu lat z Operą Krakowską baryton Andrzej Biegun. Pan Andrzej to bardzo ważna postać dla członków Stowarzyszenia – był bowiem gościem pierwszego „Spotkania z Artystą” jeszcze w Teatrze im. Słowackiego w dniu 6 listopada 2005 roku. Minęło więc 11 lat. Przez ten czas oczywiście podziwialiśmy Pana Andrzeja na scenie opery w różnych spektaklach, pojawił się też kilkukrotnie jako gość zaproszony do występu w programach innych artystów.

 

Spotkanie z Tomaszem Kukiem

W dniu 13 -go listopada 2016r gościliśmy solistę Opery Krakowskiej tenora Tomasza Kuka. Pan Tomasz, pomimo, że już kilkukrotnie pojawiał się w naszym programie – do tej pory nie miał swojego programu. Jest ulubieńcem krakowskiej publiczności. Obecnie jest jednym z najbardziej wziętych tenorów w Polsce. Trudno było ustalić termin „Spotkania ....” z powodu jego ciągłych występów w różnych domach operowych. Zaprosiliśmy też do programu Agnieszkę Kuk – żonę artysty. Jest  śpiewaczkę operową – sopran.

 

Katarzyna Oleś - Blacha rozpoczęła kolejny sezon „Spotkań z Artystą”.

23 października 2016 r. rozpoczęliśmy kolejny, dwunasty sezon „Spotkań z Artystą” w Sali kameralnej Opery Krakowskiej. Gościem sto ósmego programu była Katarzyna  Oleś – Blacha, uważana za primadonnę naszej Opery. Artystkę tę gościliśmy już w 2008 roku w naszym programie, wtedy jeszcze w Sali lustrzanej Teatru im. Słowackiego.

 

Spotkanie z Edytą Kulczak

Po trzech latach starań naszej  prezes Elżbiety Gładysz  udało się doprowadzić do występu w Krakowie solistki MET – Edyty Kulczak, która była naszym gościem w dniu 19 czerwca 2016r.
Pani Edyta przybyła do Krakowa by wystąpić w Letnim Festiwalu Opery Krakowskiej, w koncercie ARIE oper świata na Wawelu dwa dni po naszym „Spotkaniu …”.
W programie dowiedzieliśmy się jak wygląda praca solistki w MET będącej tam na etacie. Ma to swoje dobre i złe strony : trzeba być cały czas w dyspozycji dyrekcji opery, jednocześnie  uzgadniać występy w innych teatrach operowych USA lub Europy. Rozmowa była niezwykle interesująca, żywiołowa, artystka okazała się bardzo otwarta na kontakt z publicznością, chętnie, obszernie i z wielkim urokiem odpowiadała na zadawane przez Elżbietę Gładysz pytania. Czuliśmy, że bycie naszym gościem sprawia p. Edycie dużą przyjemność. 
 
[1] 2 3 4 .. 18
>>>