Noc w Benátkach, Ŝtátne Divadlo Koŝice i skarby sztuki na Słowacji

Weekend 25-26 lutego 2017r. członkowie naszego Stowarzyszenia wraz z  zaprzyjaźnionymi melomanami spędzili na Słowacji. Głównym celem podróży był  spektakl „Noc w Wenecji” Johanna Straussa syna, na którego premierę w Operze w Koszycach zostaliśmy zaproszeni przez dyrektora Opery w Koszycach pana Petera Himiča.

 

25, 26 lutego 2017 r. - odbył się wyjazd do Opery w Koszycach – premiera Noc w Wenecji J. Straussa .

Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Opery Krakowskiej ARIA zorganizował wyjazd do Opery w Koszycach na premierę Noc w Wenecji J. Straussa,.

Wyjazd odbył się w dniach 25, 26 lutego 2017 roku.

Już wkrótce relacja ze spotkania. Serdecznie zapraszamy!

 

Wyjazd operowy do Łodzi

W sobotę 1 października 2016r zebraliśmy się na parkingu w pobliżu Hotelu Sheraton, skąd mieliśmy wyruszyć w kolejną podróż operową. Tym razem celem wyprawy była Łódź, a głównym punktem programu – spektakl „Turandot” w tamtejszym Teatrze Wielkim. O 9 rano słońce przypiekało mocniej niż to zwykle ma miejsce jesienią, na błękitnym niebie nie było ani jednej chmurki, a drzewa zachwycały pięknie przebarwiającymi się liśćmi.

 

Wyprawa operowa do Zurychu

Kolejnym etapem naszych "wypraw operowych" był Zürich. Podróż odbyliśmy samolotem, a z lotniska do centrum miasta - pociągiem. W dniu przylotu zaplanowane było zwiedzanie z przewodnikiem. Wędrowaliśmy po pięknej starówce Zurychu, dotarliśmy też na  wzgórze Lindenhof. To historyczne (i prehistoryczne) centrum Zürichu. Zachowane są tam ślady zabytków celtyckich i rzymskich. Ze wzgórza podziwialiśmy panoramę miasta.

 

Wycieczka do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu

W dniu 18 marca 2016 roku grupa naszych członków udała się do Wrocławia na koncert w NFM. W planie wycieczki oprócz koncertu wieczornego było wejście do Panoramy Racławickiej, zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz obiad w restauracji w Rynku. Wycieczkę po mieście rozpoczęliśmy od wizyty w gmachu Panoramy Racławickiej. 

 

Świąteczne spotkanie

W grudniu 2015 roku zamiast cyklicznego Spotkania z Artystą Zarząd Stowarzyszenia zaprosił członków ARII na świąteczne spotkanie. Uroczystość odbyła się Restauracji operowej. Wzięło w niej udział ok.120 osób, co stanowi około trzy czwarte ogółu członków. Wszyscy zasiedli przy świątecznie przybranych stołach.

 

Wyprawa Stowarzyszenia do Szczecińskiej Filharmonii - 9.XII.2015 r.

Dzięki Złotej Polskiej Jesieni wyprawa autokarowa naszego Stowarzyszenia Miłośników Opery do Szczecina przebiegała w widowiskowej oprawie. Przez okna autokaru podziwialiśmy barwne jesienne krajobrazy. W zamierzeniu chcieliśmy „upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu” - obejrzeć przedstawienie w świeżo wyremontowanej Operze Szczecińskiej oraz wysłuchać koncertu i podziwiać nowy budynek Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza. 

 
[1] 2 3 4 .. 9
>>>